Trainerize cijene 2026: planovi, dodaci i stvarni trošak

Svaki Trainerize plan s cijenom iz oktobra 2026, od besplatnog Basic plana do Studio Max za $380 mjesečno, plus dodaci za ishranu, video, poslovne alate i Stripe, naknada od $169 za brendiranu aplikaciju i koliko stvarno plaćaš za 10, 30 i 75 klijenata.

Trainera Team
27. juli 2026.
7 min čitanja
Trainerize cijene 2026: planovi, dodaci i stvarni trošak
trainerize cijenetrainerize cijenakoliko košta trainerizetrainerize dodacitrainerize alternative

Koliko Trainerize košta u 2026?

Trainerize ima besplatan Basic plan za 1 klijenta, Grow plan za $10 mjesečno za 2 klijenta i Pro planove od $25 mjesečno za 5 klijenata do $250 mjesečno za 200 klijenata. Studio Plus košta $275 mjesečno za 500 klijenata, a Studio Max $380 za 1.000, dok godišnje plaćanje štedi oko 10%. Ishrana, video coaching, poslovni alati i Stripe plaćanja su plaćeni dodaci na Grow i Pro planovima, pa trener s 30 klijenata plaća $79 za plan i više čim uključi dodatke.

Provjereno u oktobru 2026. na Trainerize cjenovniku. Sve Trainerize cijene ispod su u američkim dolarima, kako ta stranica i navodi.

Tvoja situacijaDobar izborZašto
Isprobavaš online coaching s 1 do 3 klijentaTrainerize Basic ili Grow, ili Trainera FreeTrainerize Basic je besplatan za 1 klijenta, a Grow košta $10 za 2. Trainera Free pokriva 3 klijenta besplatno.
Samostalni trener, 10 do 30 klijenata, radi i ishranuIzračunaj Trainerize Pro s dodacima naspram fiksnih planovaDodatak za ishranu ($20 ili $45) i Stripe dodatak od $10 idu povrh Pro cijene.
Želiš brendiranu aplikaciju bez mjesečne naknade za aplikacijuTrainerize Pro s custom branded aplikacijom$169 jednokratno, plus Appleov developerski račun od $99 godišnje.
Veći biznis sa stotinama klijenataTrainerize Studio Plus ili Studio Max500 ili 1.000 mjesta za klijente, sa svim dodacima uključenim.
Želiš jednu cijenu po planu s ishranom i plaćanjima unutraTraineraU BiH Starter od 19,99 KM za 10 klijenata, Pro od 44,99 KM za 30, Business od 84,99 KM za 75.

Trainerize planovi i cijene, tarifa po tarifa

ABC Trainerize naplaćuje po mjestima za coaching klijente. Svaka tarifa ima fiksan broj mjesta. Kad ti treba više, prelaziš na sljedeću tarifu; naknade po klijentu iznad limita nema. Ovo su iznosi iza izbornika planova na cjenovniku:

PlanCoaching klijentiMjesečno plaćanjeGodišnje plaćanje (po mjesecu)
Basic1BesplatnoBesplatno
Grow2$10$9
Pro 55$25$23
Pro 1515$50$45
Pro 3030$79$71
Pro 5050$135$122
Pro 7575$180$162
Pro 100100$225$203
Pro 200200$250$225
Studio Plus500$275$248
Studio Max1.000$380$342
Enterprise1.000+ ili 5+ lokacijaPonuda prodajePonuda prodaje

FAQ na stranici kaže da godišnje plaćanje štedi 10% i da se godišnji planovi plaćaju jednom godišnje. Dakle, iznos od $71 za Pro 30 znači jednu uplatu od $852 unaprijed, a ne $71 mjesečno.

Pogledaj gdje su skokovi najveći. Prelazak s 15 na 30 klijenata dodaje $29 mjesečno. S 30 na 50 dodaje $56. S 50 na 75 još $45. Ako si tik iznad granice tarife, recimo na 31 ili 51 klijentu, plaćaš cijelu sljedeću tarifu.

Šta se na Trainerizeu računa kao klijent

Trainerize razlikuje dvije vrste mjesta. Mjesta za coaching klijente su ona koja tarife broje: ljudi kojima pišeš programe. Basic mjesta su za ljude koji samo rezervišu termine ili kupuju od tebe. Grow, Pro 5 i Pro 15 uključuju 15 basic mjesta, a Pro 30 i više neograničen broj basic mjesta.

Za trenera uživo koji prodaje pakete termina ljudima kojima ne piše programe, ovo je bitno. Ti kupci zauzimaju basic mjesta, pa provjeri da li bi te na manjim planovima prebacili preko 15.

Besplatna proba traje 30 dana bez kreditne kartice. Kad istekne, nalog se vraća na besplatni plan umjesto da ti nešto naplati. Dodaci nisu dio probnog perioda, pa za vrijeme probe nećeš vidjeti plaćene alate za ishranu ni plaćanja.

Trainerize dodaci i koliko koštaju

Ovo je dio računa koji se lako previdi. Na Grow i Pro planovima četiri funkcije se prodaju odvojeno:

DodatakCijena mjesečno
Advanced Nutrition Coaching$20 na Grow, Pro 5 i Pro 15; $45 od Pro 30 do Pro 200
Video Coaching$10
Business$25
Stripe Integrated Payments$10 (potreban da bi u Trainerizeu primao plaćanja klijenata)

Sva četiri su uključena na Studio i Enterprise planu. Dodatak za ishranu najviše pomjera račun: na Pro 30 to je $45 povrh plana od $79, što je više od pola cijene plana.

Trainerize custom branded aplikacija

Na Pro planovima Trainerize prodaje custom branded aplikaciju za jednokratnih $169. Treba ti i vlastiti Apple Developer račun, koji Trainerize stranica o brendiranoj aplikaciji navodi po $99 godišnje, a naplaćuje ga Apple. Studio planovi uključuju brendiranu aplikaciju na Studio nivou, a Enterprise dolazi s aplikacijom koja ima vlastiti zaseban listing u prodavnici.

Neke stranice s poređenjima navode drugačiju jednokratnu naknadu. Trainerize na svojoj stranici navodi $169, pa je to iznos koji ovdje koristimo. Za samostalnog trenera jednokratna naknada je jeftina u odnosu na alate koji za brendiranu aplikaciju naplaćuju mjesečni iznos.

Naknade na plaćanja na Trainerizeu

Da bi primao plaćanja unutar Trainerizea, dodaješ Stripe Integrated Payments za $10 mjesečno (uključeno na Studio i Enterprise). Stripe zatim uzima svoju naknadu na svako uspješno plaćanje. Trainerize stranica o Stripeu te za stope upućuje na Stripe i ne navodi dodatni Trainerize procenat. Za američke kartice standardna Stripe stopa je 2.9% plus 30 centi po uspješnom plaćanju, prema Stripe cjenovniku.

Dakle, fiksni trošak plaćanja na Trainerizeu je $10 mjesečno, a promjenjivi trošak je Stripe obrada na svako plaćanje.

Koliko Trainerize košta za 10, 30 i 75 klijenata

Kupuješ najmanju tarifu koja pokriva tvoj broj klijenata. Za 10 klijenata to je Pro 15, jer Pro 5 staje na 5.

KlijentiTrainerize tarifaMjesečno plaćanjeGodišnje plaćanje (po mjesecu)Mjesečno, s dodacima za ishranu i Stripe
10Pro 15$50$45$80
30Pro 30$79$71$134
75Pro 75$180$162$235

Zadnja kolona je mjesečna cijena plana plus dodatak Advanced Nutrition i Stripe dodatak od $10, sabrano iz objavljenih cijena. Stripe obrada po plaćanju dolazi povrh toga.

Evo kako iste tri veličine liste izgledaju na drugim coaching alatima, uz mjesečno plaćanje i bez dodataka:

Alat10 klijenata30 klijenata75 klijenata
Trainerize$50 (Pro 15)$79 (Pro 30)$180 (Pro 75)
Everfit$29 (Pro 10)$75 (Pro 35)$120 (Pro 75)
TrueCoach$69.98 (Standard)$164.98 (Pro)Samo na upit iznad 50 klijenata
Kahunas$35 (Essentials)$69 (Growth)$99 (Ultimate)
Trainera (cijene u BiH)od 19,99 KM (Starter)od 44,99 KM (Pro)od 84,99 KM (Business)

Osnovne cijene kriju različite stvari. Everfit i plaćanja i planove ishrane prodaje kao dodatke, TrueCoach naplaćuje ravnih 5% na plaćanja kroz svoj sistem, a Kahunas brendiranu aplikaciju uključuje samo na Ultimate planu. Naši tekstovi Everfit cijene 2026, TrueCoach cijene 2026 i Kahunas cijene 2026 prolaze kroz svaki od njih.

Gdje se uklapa Trainera

Trainera naplaćuje fiksnu cijenu po planu, ne po klijentu i ne po dodatku. Za Bosnu i Hercegovinu, kako piše na trainera.fit/bs/cijene: Free za 3 klijenta, Starter od 19,99 KM za 10, Pro od 44,99 KM za 30, Business od 84,99 KM za 75, a Enterprise na upit s neograničenim brojem klijenata. Cijene se razlikuju po zemlji (eurozona, Velika Britanija, Australija i Kanada vide cijene u svojoj valuti), a godišnje plaćanje je otprilike 10 mjesečnih iznosa.

Planovi treninga i ishrane su dio svakog plana, uz biblioteku od 1.970+ vježbi s videom i 1.500+ recepata, pa nema dodatka za ishranu koji treba planirati. Kod plaćanja poredi pažljivo. Trainera prima kartice, PayPal, bankovnu uplatu i gotovinu. Coaching plaćanja koja idu kroz Trainera Stripe ili PayPal nose naknadu platforme po planu: 8% na Free i Starter, 5% na Pro, 3% na Business i 1% na Enterprise planu. Gotovina i bankovna uplata nose 0%. Procenat raste s tvojim prometom, dok je trošak plaćanja na Trainerizeu fiksnih $10 mjesečno plus Stripe obrada, pa trener koji kroz aplikaciju naplaćuje mnogo karticom treba izračunati oba načina.

U nekim slučajevima Trainerize je bolji izbor. Ako želiš brendiranu aplikaciju uz mali budžet, Trainerize Pro s jednokratnom aplikacijom za $169 je jeftiniji: na Traineri vlastita aplikacija u prodavnici dolazi samo uz Enterprise, dok ti Business daje vlastiti logo i web stranicu na vlastitoj domeni. Ako vodiš studio s 500 ili 1.000 klijenata i želiš sve dodatke uključene, Studio Plus i Studio Max su napravljeni za to.

Ako ipak pređeš, Trainera tim iz tvog izvoza besplatno prebacuje klijente i planove; pogledaj prelazak na Traineru. Za poređenje funkciju po funkciju pročitaj naše poređenje Trainera i Trainerizea.

Kako izračunati svoj Trainerize račun

  1. Izaberi tarifu za broj klijenata koji ćeš imati za šest mjeseci, ne danas. Trener s 14 klijenata koji potpiše još dva završi na Pro 30.
  2. Dodaj ishranu ako pišeš planove obroka: $20 na manjim planovima, $45 od Pro 30.
  3. Dodaj $10 za Stripe plaćanja ako ti klijenti plaćaju u aplikaciji, pa Stripe naknadu po plaćanju.
  4. Dodaj brendiranu aplikaciju ako je želiš: $169 jednom, plus $99 godišnje Appleu.
  5. Odluči o godišnjem plaćanju. Štedi oko 10%, ali godinu plaćaš unaprijed.
  6. Stavi taj zbir pored dvije ili tri alternative za isti broj klijenata. Lista Trainerize alternativa i tekst koliko zaista košta softver za personalne trenere imaju brojeve.

U praksi osnovna tarifa rijetko iznenadi. Iznenade dodaci uključivani jedan po jedan, plus skok tarife nakon mjeseca s mnogo novih prijava.

Povezani članci

Pročitaj i: bsport cijena 2026: paketi, ponude i o čemu ovisi trošak, Coach Catalyst cijena 2026: paketi, razredi i stvarni trošak

Često postavljana pitanja

Koliko Trainerize košta mjesečno?

Basic je besplatan za 1 klijenta, Grow košta $10 mjesečno za 2 klijenta, a Pro ide od $25 mjesečno za 5 klijenata do $250 za 200. Studio Plus je $275 za 500 klijenata, a Studio Max $380 za 1.000. Godišnje plaćanje je oko 10% jeftinije i plaća se jednom godišnje. Cijene provjerene u oktobru 2026. na trainerize.com/pricing.

Da li Trainerize naplaćuje po klijentu?

Ne po pojedinačnom klijentu. Prodaje tarife s fiksnim brojem mjesta za coaching klijente (2, 5, 15, 30, 50, 75, 100, 200, 500, 1.000). Kad pređeš tarifu, prelaziš na sljedeću; naknade po klijentu iznad limita nema.

Da li je ishrana uključena u Trainerize?

Advanced Nutrition Coaching je dodatak na Grow i Pro planovima: $20 mjesečno na Grow, Pro 5 i Pro 15, te $45 mjesečno od Pro 30 do Pro 200. Uključen je na Studio i Enterprise planu.

Koliko košta Trainerize custom branded aplikacija?

Na Pro planovima to je jednokratna naknada od $169, plus tvoj Apple Developer račun za $99 godišnje koji plaćaš Appleu. Studio planovi uključuju brendiranu aplikaciju na Studio nivou, a Enterprise aplikaciju s vlastitim listingom u prodavnici.

Ima li Trainerize besplatnu probu?

Ima, 30 dana bez kreditne kartice. Nakon probe nalog se vraća na besplatni plan. Dodaci nisu uključeni za vrijeme probe.

Vodite svoj trenerski biznis na Traineri

Klijenti, planovi treninga i ishrane i plaćanja na jednom mjestu

Besplatno do 3 klijenta, bez kartice. Vaši klijenti dobijaju web, iOS i Android aplikacije, vaš logo dolazi uz Business, a vlastita brendirana aplikacija uz Enterprise. Postojeće klijente i planove prebacujemo besplatno.

1000+ klijenata treniralo je uz Traineru